9. 6. 2014

Výlet ZŠ a MŠ do Potštejna

V úterý 3.6.2014 se děti ze ZŠ i MŠ, spolu s některými bývalými žáky školy, několika babičkami, maminkami s malými dětmi a dokonce s jedním tatínkem a bývalou paní učitelkou, vydaly společně na výlet do Vochtánky u Potštejna, kde navštívily indiánskou vesničku. Spolu s další školkou jsme, kvůli drobnému dešti, poslouchali výklad o životě indiánů pod střechou malého jeviště, kde také náčelník indiánů - »Ten co sedí pod koňem« ocenil indiánské oblečení a doplňky všech zúčastněných a kde nám rudí bratři pomalovali obličeje. Mimo to, zazněly za doprovodu bubnů indiánské písně a byli jsme pozváni do teepee, kde jsme viděli různé výrobky indiánů - ať už oblečení, zbraně, hračky, tradiční materiály či dýmku míru... Na konec se konala soutěž v obratnosti na koních, mezi náčelníkem a indiánem »Mnoho koní«.
Po poledni jsme vyrazili do restaurace na objednaný oběd. Moc nám chutnalo a tak jsme odpočatí a plní síly vyrazili na zříceninu hradu Potštejn. Již před samotným vrcholem byly k vidění zbytky kamenných zdí a obrovská studna. Také se u vrcholu otevřel hezký výhled do blízké i vzdálenější krajiny a v cíli obzvláště děti potěšil malý obchůdek, kde si mohly nakoupit něco na památku i „na zub“.
Všichni jsme se v pořádku, bez obtíží vrátili do Pusté Kamenice a již přemýšlíme, kam se vydáme příště.

Dita Hromádková