20. 3. 2014

Jeden svět dětem

V úterý 18.3.2014 se žáci naší školy vypravili do Poličky, na návštěvu filmového festivalu Jeden svět. Jedná se o mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, jehož součástí je také kategorie pro žáky škol Jeden svět dětem. V rámci této kategorie je pro žáky připravena projekce několika krátkých filmů. Průběhem projekce provádí děti moderátor, který následně vede také besedu s dětmi o tom, co viděly a jak se jim film líbil. Moderátor se snaží vést děti k zamýšlení a uvědomění si rozdílných podmínek, ve kterých děti na různých místech naší planety žijí. Festival doprovází i výtvarná soutěž, do které se naši žáci také zapojili. Návštěva filmového festivalu je každoroční součástí multikulturní výchovy na naší škole a proto i vstupné na festival hradí škola. Letos bylo uhrazeno z peněz, které škola získala za Vánoční koncert.