22. 11. 2013

Školní výlet do Kutné Hory

Po roce jsme opět využili nabídky českých drah pro školy na výlet za zvýhodněné jízdné. Každoročně jezdíme do Prahy, ale letos se v nabídce objevila také Kutná Hora. Zde jsme navštívili chrám sv. Barbory a prošli si historické město.
Během procházky po historickém hornickém městě jsme si prohlédli Kamennou kašnu a posilnili se v dobové restauraci. Zde jsme viděli ukázku husitských zbraní a erbů, na kterou jsme se velmi těšili.
Po obědě jsme přejeli vlakem do Sedlce, kde jsme navštívili Kostnici a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele.
Na výlet s námi jeli i dva lonští páťáci. Počasí nám přálo a výlet se podařil a tak všichni doufáme, že i v příštím roce připraví české dráhy pro školy opět nějakou zajímavou nabídku do našich měst. I přes menší obtíže při návratu, se nám výlet velmi líbil.

Šárka Drahošová