30. 9. 2013

Sázení stromu u příležitosti Dne míru

Každoročně 21. září  se naše škola pravidelně zapojuje do celosvětového projektu „Sázení stromu“ u příležitosti Dne míru. V letošním roce připadl tento den na sobotu, proto si zapojené školy mohly pro sázení vybrat termín, který jim bude nejvíce vyhovovat. A protože v naší škole probíhal od 23. 9. do 30. 9. projekt věnovaný ovoci a jeho podzimní sklizni „Všechny švestky mají pecky“, rozhodli jsme se, zasadit si stromek v rámci tohoto projektu. A co jsme si na školní zahradě zasadili? Již v roce 2011, kdy jsme si u školy zasadili jabloň, přály si děti, zasadit si ještě švestku. I náš projekt měl švestku ve svém názvu, a tak byla volba stromku zcela jasná. Společné sazení švestky na školní zahradě v pondělí 30. 9., tak bylo nejen připojením k celosvětové akci, ale i krásným zakončením našeho školního „ovocného“ projektu.

Foto: Jaroslav Sklenář