21. 9. 2013

Návštěva výstavy Poklady z půdy - aneb domácnost a hospodaření našich pra prababiček

V pátek 20.9.2013 se celá naše škola vypravila na výstavu „Poklady z půdy“ pořádanou Klubem seniorek. V sále kulturního domu na nás čekalo velké množství krásných pokladů z dob dávno minulých, které jsme si mohli nejen prohlédnout, ale také osahat. Díky jejich přehlednému uspořádání, které ženy z Klubu seniorek a pan Chvála doprovodili i praktickou ukázkou, jsme se postupně seznámili s pomocníky našich předků při práci na poli, v lese, při praní, žehlení, vaření i stolování. K radosti dětí nechyběla ani ukázka hraček. Děti si také mohly vyzkoušet draní peří, mletí kávy nebo lisování brambor. Vystavené předměty, ukázky dříve běžných činností a zejména zajímavý a milý výklad nás zaujal natolik, že místo plánované jedné vyučovací hodiny, jsme zde strávili hodiny dvě. Při odchodu dostaly děti jablíčko a naši nejmenší ještě dřevěného koníčka. Děkujeme za milé přijetí a krásnou výpravu do minulosti.

Foto: ZŠ a MŠ Pustá Kamenice