28. 5. 2013

Výlet ZŠ a MŠ - Mořský svět Praha

V úterý 14. května 2013 se naši školáci vypravili na výlet do Mořského světa v Praze. Návštěvu Prahy jsme zahájili na Pražském hradě, kde jsme si připomněli vše, co o hradu i katedrále sv. Víta víme a vydali jsme se na Petřín. Před výstupem na rozhlednu jsme se trochu posilnili a pak už po schodech vzhůru. Počasí nám přálo a tak jsme viděli nejen památky Prahy, ale dohlédli jsme i na Říp a Milešovku. Z Petřína jsme již zamířili do Mořského světa. Tady jsme měli možnost prohlédnout si velké množství obyvatel podmořského světa. Jediné co nám zde chybělo, byli mořští koníci. Z peněz získaných za sběr pomerančové kůry jsme zakoupili krmení pro ryby a tak si všechny děti vyzkoušely, jaké to je, krmit obrovské ryby a želvy přímo z ruky.
Výlet byl pro děti odměnou za účast v projektu Recyklohraní, v jehož rámci děti získaly za sběr baterií, elektra a plnění nejrůznějších úkolů body, které si vyměnily za vstupenky do Mořského světa.