30. 11. 2010

Lampionový průvod a rozsvícení vánočního stromečku

V pátek 26. 11. rozzářily děti z Pusté Kamenice, Čachnova a okolí v doprovodu rodičů a prarodičů Pustou Kamenici. Lampionový průvod vyrazil od školy chvíli po čtvrt na pět, prošel střední části obce a vrátil se zpět ke škole, kde již bylo vše připraveno k rozsvícení vánočního stromečku.

Za hlasitého odpočítávání dětí se rozsvítil vánoční stromeček a pan starosta se ujal úvodního slova. Potom vystoupily děti ze ZŠ se svým krátkým zpívaným programem, zakončeným známými koledami, které si společně s nimi zazpívali i dospělí. Po programu si všichni mohli vyzkoušet pár tradičních vánočních zvyků, napsat svoje přání na lampion a ochutnat připravené občerstvení – perníčky upečené dětmi a teplé nápoje, které zajistila Obec Pustá Kamenice. Na závěr vypustil pan starosta lampion, který sice chvíli kroužil okolo střechy školy, ale pak nabral správný směr a odnesl všechna přání Ježíškovi.

Všem, kteří přišli a pomohli  nám navodit příjemnou vánoční atmosféru, mnohokrát děkujeme a doufáme, že se ve stejně hojné účasti, která nás velmi potěšila, setkáme i v příštím roce při druhém rozsvícení vánočního stromečku v Pusté Kamenici.

Jana Kulichová

Foto: Jan Brokl st. na http://picasaweb.google.com/brokljan/