20. 2. 2024

Recitační soutěž - školní i oblastní kolo

Ve spolupráci s místní knihovnou proběhlo 20. února školní kolo recitační soutěže. Této soutěže se účastní všichni žáci a je součástí výuky českého jazyka. Nervozita byla v knihovně znát hned od prvních veršů, ale všechny děti byly velmi statečné a výkony, které jsme viděli, byly obdivuhodné. Porota, která hodnotí kulturu mluveného projevu, potom rozhodla, koho vyhlásí na stupně vítězů a následně vyšle na oblastní kolo do Poličky. Oblastní kolo se konalo 6. března v Centru Bohuslava Martinů a naši školu reprezentoval v I. kategorii (2. a 3. ročník) Filípek Černý, Honzík Tomášek a Jiřík Zahálka, ve II. kategorii (4. a 5. ročník) pak Adélka Vičarová, Anička Tomášková a Kubík Odehnal. Všichni předvedli před mnoha cizími dětmi a porotou v tu chvíli to nejlepší, co mohli a patří jim velké uznání. Honzíku Tomáškovi se podařilo ve své kategorii získat 2. místo a postup do okresního kola ve Svitavách. Gratulujeme a přejeme, ať se daří i v kole okresním.

Fotogalerie