31. 1. 2022

Vysvědčení v pravěku

Dne 31.1. se u nás ve škole konal velký pravěký karneval. Všem tlupám se díky spolupráci podařilo získat od velkého šamana dostatek materiálu na výrobu pravěkých hudebních nástrojů, které pak mohli využít k závěrečnému tanci.

Vysvědčení v pravěku? Ano, tak to vypadalo v naší škole v pondělí 31. ledna při rozdávání pololetního vysvědčení. Letošní školní celoroční projekt je věnovaný pravěku, a tak se i poslední den prvního pololetí nesl v tomto duchu. Hned ráno se dolní učebna zaplnila „praholkami a prakluky“. Po společném přivítání se celá „pravěká“ tlupa rozdělila do menších skupin, které společnými silami plnily záludné pravěké úkoly. Na začátku si každá skupinka musela vymyslet vlastní tanec a bojový pokřik. Poté následovalo plnění nejrůznějších úkolů a sbírání bodů za jejich splnění. Nechyběla ani společná výroba pravěkého hudebního nástroje. Po splnění všech úkolů přišlo na řadu slavnostní předávání vysvědčení. Známky měli všichni „pračlovíčci“ moc hezké, a tak mohl následovat slíbený pravěký karneval.