9. 7. 2015

Loučení se školním rokem - spaní ve škole

Rok utekl jako voda a přišel čas našeho „loučení se školním rokem“ spojeného se spaním ve škole. O půl třetí odešly děti z družiny, aby se už v pět hodin, některé i mnohem dříve, vrátily zpět do školy, obtěžkány spacáky a karimatkami. V pět hodin jsme vyrazili na Bukovinu, kde už na nás čekala paní Suchá. Nejdříve jsme si pomazlili koně, a kdo chtěl, mohl si vyzkoušet i jejich hřebelcování. Poté jsme se, někteří za vydatné pomoci, vyhoupli do sedla a podívali jsme se na svět z koňského hřbetu. Poslední dva roky nám déšť ježdění nedovolit, o to více jsme si to nyní užili. Manželům Suchým děkujeme, že si na nás opět udělali čas a už teď se těšíme na podzim, kdy jsme pozvaní na další projížďku. Po návratu z Bukoviny jsme si na zahradě opekli buřty a pak jsme se šli přichystat na večerní program. Celý měsíc se ve škole nesl ve znamení rytířů, křižáků a husitů a tak jsme se rozhodli rozloučit se „rytířsky“ i se školním rokem. Děti si ve družině vyrobily z lepenky brnění, helmy i meče, některé se převlékly za křižáky, jiní „věrní Češi“ hájily barvy husitské. Nezaháleli, ale ani dospělí a pro děti připravili tematické soutěže, kterými je doprovázeli převlečeni za bílé paní. Děti si vyzkoušely střílení z luku, procvičily si paměť v Kimově rytířské hře a došlo i na hledání pokladu. A protože se večer pomalu chystal přehoupnout do noci, nedalo se nic dělat a i „naši stateční“ museli zalézt do spacáků a pořádně si odpočinout na další náročný den, který je čekal. Ráno posilněny vydatnou snídaní, vyrazily děti na slíbený cyklistický výlet.