3. 7. 2015

Základní škola na dopravním hřišti

I přesto, že se na nás pondělní obloha mračila, rozhodli jsme se vyrazit na plánovaný výlet na dopravní hřiště do Poličky. Protože nás na nádraží v Poličce přivítal déšť, schovali jsme se v tamní čekárně. Děti využily tento čas ke spořádání dobrot, které si vezly v batůžkách. Počasí se naštěstí brzy umoudřilo a my jsme chvíli po osmé hodině dorazili na dopravní hřiště. Školáci si nejdříve prošli hřiště, poznávali značky a řešili křižovatky. Také děti ze školičky nejprve čekala trocha dopravní výchovy, povídaly si hlavně o bezpečnosti a pohybu na silnici. A pak už školkáčky čekalo těžké rozhodování „Na čem budu tentokrát jezdit?“. Nejmladší děti zvolily jistotu v podobě tříkolky nebo odrážedla, odvážnější se rozhodly pro motokáry a kola. Zahálet nezůstaly ani koloběžky. Školáci mohli volit mezi kolem a motokárou. Během téměř dvouhodinového pobytu na hřišti, si děti stihly vše několikrát vystřídat. Některé školáky tentokrát bolely nohy, ale ne z ježdění na kole, ale z dřepů, které museli udělat za přestupky, kterých se při jízdě dopustili. Po svačině jsme se vydali na nádraží, kde většina dětí ještě stihla, před příjezdem zpožděného vlaku, utratit u stánku všechny svoje penízky. Do školy jsme se vrátili chvíli po jedenácté hodině, a přesto, že během dne pršelo jak v Poličce, tak i v Kamenici, nám se podařilo nezmoknout.
Výuku na dopravním hřišti považujeme za důležitou a smysluplnou a proto je pravidelnou součástí dopravní výchovy na naší škole. Poplatek za pobyt na hřišti hradí dětem škola.