22. 3. 2015

Jeden svět dětem

V pondělí 16. 3. 2015 jsme se vypravili do Poličky, na sedmnáctý ročník filmového festivalu „Jeden svět“. Jedná se o mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, jehož součástí je také kategorie pro žáky škol „Jeden svět dětem“. Letos byla v této kategorie pro děti připravena projekce tří krátkých filmů. Děti měly možnost seznámit se se vzděláváním dětí s autismem, s příběhem holčičky, která uprchla s rodiči z válkou zmítané Sýrie a chlapcem, který se chce stát první chlapeckou akvabelou. Průběhem projekce prováděla děti moderátorka, která následně vedla také besedu s dětmi o tom, co viděly a jak se jim film líbil. Festival doprovází i výtvarná soutěž, do které se naši žáci pravidelně zapojují. Návštěva filmového festivalu je každoroční součástí multikulturní výchovy na naší škole a proto i vstupné na festival hradí škola.