23. 9. 2014

Sázení stromu a prohlídka památné lípy

Naše škola se letos již počtvrté připojila k mezinárodnímu projektu organizace Leaf International a společnosti ENO „Zasaď strom pro mír“, který se koná u příležitosti Mezinárodního dne míru vyhlašovaného OSN. 21. září připadlo na neděli a tak si školy mohly vybrat, zda budou sázet stromy v pátek nebo v pondělí. My jsme si zvolili pondělí. A jaký strom a jaké místo jsme si pro tentokrát vybrali? Všichni rádi chodíme na vycházku k rybníku a tak jsme se rozhodli zasadit stromek, černou jeřabinu, právě tady. V pondělí dopoledne posilněni svačinou jsme vyrazili. Po příchodu k rybníku se školáci hned pustili do práce a za vydatné pomoci dětí ze školky, brzy jeřabinu zasadili. Doufáme, že se stromku bude u rybníka dařit a že poroste nám všem pro radost. A protože tento den byl věnován stromům, nezapomněli jsme se na zpáteční cestě zastavit u památné lípy, kterou si děti pořádně prohlédly, a to jak zvenku tak i zevnitř.