23. 9. 2014

Výlet do Toulovcových maštalí ZŠ a MŠ

Na začátku školního roku pravidelně vyrážíme na cyklistický výlet po zajímavých místech v okolí Kamenice, v rámci školního projektu Poznáváme okolí našeho domova. Letos padla volba na Toulovcovy maštale a tak jsme pro tentokrát vyměnili kola za autobus a na výlet přizvali i děti z MŠ. Po příjezdu do Toulovcových maštalí jsme se společně seznámili s pověstí o rytíři Toulovci. Pak se cesty dětí rozdělily. Školku čekala trasa v délce 3,6 km, zatímco školáci se vydali po delší a náročnější stezce v délce 6 km. Hned na začátku své trasy narazili školáci na nejvyšší skálu Toulovcových maštalí Petrovnu. Řekli jsme si, z jaké horniny je tato skála, jak tato hornina vznikla i čím je toto skalní město unikátní. Samozřejmě nemohlo chybět ani prolézání skalního bludiště. Dále jsme cestou poznávali různé rostliny a při svačině u rozcestí pod Kostelíčkem jsme pozorovali vodní hmyz v potoce. Cesta školáků končila v obci Jarošov, kde jsme se setkali se školkou a společně jsme pokračovali do záchranné stanice Pasíčka. Tam jsme si prohlédli zvířata, která žijí v okolních lesích. Největším zážitkem se pro většinu dětí stala prohlídka výběhu divokých prasat. Jedno mládě uteklo a děti prohnalo. Za odměnu ho děti nakrmili zbytky ze svačiny.

Šárka Drahošová a Jana Kulichová