13. 5. 2019

Školní výlet

Společně s dětmi ze školy i školky jsme se 13. května vypravili na výlet do Centra Eden, které se nachází v Bystřici nad Pernštejnem. Jeli jsme objednaným autobusem z Pusté Kamenice. Cesta netrvala dlouho a počasí nám také přálo. Na místě jsme se rozdělili na ZŠ a MŠ a každá skupina měla svůj Program a průvodce. Prohlédli jsme si panské bydlení i chaloupky panských sluhů. Po obědě jsme se nechali vyložit na začátku Pohádkové aleje, kterou jsme se dostali opět zpátky do centra. Tam jsme ještě navštívili příběh půdy, kde byla stěžejní krtčí hromádka (krtina). Krtina sloužila jako proléžačka se skluzavkou. Vyzkoušeli jsme si i mnoho dalších aktivit. Mlácení cepem, oblékání, ochutnávačky, čichačky, hmatačky. Jako kladné hodnotíme to, že jsme si mohli na vše sáhnout a vyzkoušet. Podle reakcí věříme, že se výlet podařil.

Tereza Dudková