25. 10. 2018

Výlet do Prahy

Ke 100. výročí založení Československa jsme ve čtvrtek 25. října navštívili naše hlavní město. 
Brzy ráno jsme se sešli ve škole a společně vyrazili na nádraží. Čekalo nás jedno přesedání ve Svitavách a potom už s námi "rychlík" uháněl ku Praze. 
Tramvají jsme se dostali k Pražskému hradu, kde na nás už čekala paní průvodkyně. Na Hradě jsme se nejdříve vyfotografovali s vojáky Hradní stráže a poté vstoupili na jedno z nádvoří. Prohlédli jsme si exteriéry Pražského hradu a interiér katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha, která je jeho dominantou. Poté jsme procházeli Zlatou uličkou a přes Jižní zahradu a Malou Stranu se dostali na Karlův most. Podle pověsti jsme se všichni dotkli kříže pod sochou sv. Jana Nepomuckého a něco si přáli. Uvidíme, zda se nám naše přání vyplní. Naposledy jsme se podívali na siluetu Pražského hradu a vyrazili na Staroměstské náměstí. Z něj je to jen malý kousek na Václavské náměstí, které už bylo slavnostně vyzdobené na oslavy stoletého výročí. Pod jezdeckou sochou sv. Václava jsme se naposledy vyfotografovali, prohlédli si zvenčí Národní muzeum a pomalu se přesunuli do haly pražského hlavního nádraží.
Potom už následovala cesta vlakem domů. Všichni jsme byli sice unavení, ale plní nových zážitků a vědomostí.
 
Martina Nováková a Tereza Dudková
 

Fotogalerie