Dopravní hřiště

V úterý 12. 6. tentokrát vyrazila na dopravní hřiště do Poličky pouze mateřská škola a školní děti si své "jezdecké dovednosti" procvičili o něco později na společném cyklovýletě do Borové.
Po příchodu na hřiště jsme si s dětmi připomněli, na jaké straně se jezdí, že je třeba dávat pozor a dopředu přemýšlet, kam chtějí jet, a kdy přibrzdit. Křižovatky a další důležité úseky jsme prošli nejprve pěšky a poté se již vydali na opravdový nácvik. V první etapě sice děti dělaly chyby, ale nikomu se nic nestalo a to bylo důležité. Po přestávce, kdy jsme si odpočinuli a posilnili se svačinou, se ovšem výkony dětí výrazně zlepšily, děti si již dávaly přednost a jezdily i v odbočovacích pruzích, jak měly. Dokonce i nejmenší děti se naučily jezdit vpravo a cestou se rozhlížet, co se kde děje. Kromě toho se děti také ve vlaku chovaly vzorně a proto je za tento "výlet" móóóc chválím.

Dita Hromádková

Fotogalerie