20. 2. 2017

Hasiči ve škole

V pátek 17. února jsme v naší škole přivítali profesionální hasiče z Hasičského záchranného sboru Svitavy. Na začátku preventivního programu, který byl pro děti připraven, hasiči dětem nejprve představili sebe a své povolání. Poté následovala projekce na interaktivní tabuli, která se týkala nejen práce hasičů a dalších záchranných složek, včetně připomenutí důležitých telefonních čísel, ale i základních pravidel bezpečnosti při pobytu doma a v přírodě. Po teoretickém úvodu přišla pro děti nejzábavnější část – ukázka hasičské zásahové výstroje. Děti si mohly vše nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Museli jsme uznat, že běhat na zádech s šestnáctikilovým dýchacím přístrojem, dá jednomu pořádně zabrat. V další části se pak děti věnovaly problematice nehod a tomu, jak se správně zachovat, pokud se staneme svědkem nehody. Děti si vyzkoušely i improvizovaný telefonní hovor na tísňovou linku. Závěr pak patřil otázkám dětí.  Po dvouhodinové besedě jsme se, ač neradi, museli rozloučit. Na rozloučenou ještě předali hasiči dětem drobné dárky.

Poděkování patří místní organizaci SDH, která se věnuje dětem již od útlého věku. Děti, které navštěvují místní přípravku, znaly správné odpovědi na všechny položené otázky a i v průběhu besedy projevovaly obdivuhodné znalosti, za což si zasloužili velkou pochvalu od profesionálních hasičů.