17. 5. 2020

2. třída (Úkoly 18. 5. - 22. 5.)

Úkoly pro 2. ročník (18. - 22. 5.)
Pro většinu z nás je před námi poslední týden, kdy budeme pracovat na úkolech z domova. Ti z Vás, kteří zůstanete doma, budete i nadále zásobováni úkoly, které budou na webu, Škole v pyžamu a nebo k vyzvednutí ve škole.

Veliký dík patří nejen Vám dětem, že jste to tak krásně zvládly, ale také rodičům, kteří byli velkou oporou nejen Vám, ale i nám. Děkujeme.

Český jazyk
Tento týden budeme pokračovat v rozdílu mezi podstatnými jmény obecnými a vlastními. Půjde o názvy vesnic, měst, hor, pohoří, řek a dalších....využijte mapky nebo atlas ČR.
Učebnice 27 a 28/ stránky si pročtěte a úkoly dělejte ústně, každé první cvičení na stránce napište do sešitu.
Pracovní sešit 34 a 35
Písanka 27
Stále můžete procvičovat i online.

Matematika
Tento týden se pustíme do zadních stránek v učebnici. Najdete tam úkoly, které se týkají geometrie (úsečky a jejich shodnost a lomená čára).
Stále procvičujte násobení a dělení do pěti i online, ať to nezapomenete:)