10. 5. 2020

4. třída (Úkoly 11. 5. - 15. 5.)

Úkoly 11. 5. - 15. 5.

Čtvrťáci,

posílám vám spoustu pozdravů. Posledních několik dnů bylo opravdu krásné počasí a já doufám, že jste si je pořádně užili a strávili je venku – v přírodě.

Moc vás chválím za pečlivé plnění a posílání domácích úkolů a ty, kteří cítí rezervy, nabádám k větší pracovitosti a svědomitosti. Připravila jsem pro vás nové na další týden. Pokud byste s nějakými měli problémy, připravte si je na čtvrteční videochat a podíváme se na ně společně.

Mějte se moc hezky. Těším se na vás už brzy ve škole. :-) Ať se daří! :-)

Český jazyk

- začneme krátkým diktátem: otevři si následující odkaz a napiš do sešitu „Procvičování“ diktát Agent BobBalík https://www.umimecesky.cz/mluvene-diktaty-agent-bob/38 . Napsaný diktát vyfotografuj a vlož k úkolu Český jazyk - diktát na stránky www.skolavpyzamu.cz.

- otevři si následující odkaz, cvičení vypracuj on-line. Až budeš mít vše vyplněné, nech ho vyhodnotit, případné chyby si oprav do sešitu „Procvičování“: http://dum.zsamskrovi.cz/cj-test-vy_32_inovace_044

- ve škole si, prosím, vyzvedni pracovní listy, na kterých budeš procvičovat. (Najdeš je v krabici u dveří školy v pondělí od 10:00.)

- dále můžeš procvičovat na stránkách, které znáš – všechny odkazy jsou na webových stránkách školy.

- pracovní sešit str. 35 cv. 1, 2, 3, 4, 6, 7

- pracovní sešit str. 36 cv. 8, 9, 10, 11 – stranu vyfotografuj a vlož jako řešení k úkolu Matematika na stránky www.skolavpyzamu.cz

- pracovní listy, které sis vyzvedl/a ve škole

Anglický jazyk

- učebnice str. 70 – Lesson 12 (na stránkách www.skolavpyzamu.cz je nahrávka s výslovností) – nauč se nová slovíčka

- učebnice str. 53 – text (nahrávka na stránkách www.skolavpyzamu.cz) se nauč číst a překládat

- pracovní sešit str. 64 cv. 1

- pracovní sešit str. 66 cv. 7 – Nakresli, v čem jednotlivá zvířátka bydlí.

- pracovní sešit str. 69 cv. 13

- pracovní list, který sis vyzvedl/a, nedoplňuj, podíváme se na něj společně při čtvrtečním videochatu

Přírodověda

- prohlédni a pročti si v učebnici str. 52, 53, 54, 55

- běž na procházku do přírody, snaž se pojmenovávat rostliny a živočichy, které uvidíš.