27. 6. 2014

Indiánské loučení se školním rokem a spaní ve škole

Opět se rok s rokem sešel a máme tu loučení se školním rokem. Jako tradičně bylo naplánováno opékání buřtů a návštěva koní na Bukovině. Pro nepřízeň počasí jsme museli malinko improvizovat. Pro žáky byla připravena indiánská stezka zdatnosti, která se přesunula do prostor školy. Na začátku jsme vymysleli název našeho kmene - Hapa Jaua (od slov Hápův javor). Dále si každý z nás vymyslel své indiánské jméno, které si napsal na čelenku a tu si dále vyzdobil. Po "opékání" buřtů žáci za svitu svíček procházeli školou a plnili jednotlivé úkoly. Poznávali stopy zvířat, rostliny, stromy, malovali totem a na závěr vyluštili křížovku.

Nakonec jsme se všichni sešli za zvuku bubnů u "ohně" a indiánského ducha Manitou jsme požádali o splnění tajného přání.

Doufáme, že se nám všem vyplní.

Šárka Drahošová