20. 2. 2013

Sportovní soustředění ZŠ Pustá Kamenice

Škola pravidelně každoročně pořádá jeden až dva výlety na běžkách po okolí. V letošním školním roce jsme se rozhodli, poprvé uspořádat dvoudenní běžkařské soustředění. Jako místo ubytování jsme si vybrali školami prověřené Daňkovice.
     První den po příjezdu jsme si u chaty nejdříve vyzkoušeli, jak nám to v Daňkovicích bude jezdit a hned po krátkém odpoledním odpočinku jsme se vypravili k nedaleké léčebně. Ta patřila k nejvýše položeným léčebnám v republice a i přesto, že je dnes již uzavřená, projížďka jejím areálem na běžkách byla fajn. Čas od odpolední svačiny až do večeře strávily děti bobováním na kopci vedle chaty. Po večeři jsme si zahráli v klubovně pár oblíbených společenských her a pak už honem spát. Druhý den jsme hned po snídani vyrazili na Buchtův kopec, kde je jedno ze tří středisek letového provozu u nás. Po obědě jsme si udělali už jen malý výlet spojený s návštěvou toleranční modlitebny. Po návratu děti ještě chvíli bobovaly na kopci u chaty a po svačině jsme již počkali na rodiče, kteří nás odvezli zpět do Kamenice.
     Celý pobyt byl pro děti zdarma a byl hrazen z dotace, kterou škola získala z Pardubického kraje. Z dotace byly také zakoupeny dva běžkařské sety, které škola zapůjčila dětem, které běžky neměly.
     Soustředění se nám všem líbilo a tak doufám, že si je někdy v budoucnu zopakujeme.