16. 12. 2012

Vypouštění balonků s přáním Ježíškovi

Letos poprvé se škola zapojila do celorepublikové akce Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Tato akce se koná vždy v první polovině adventu. Jejím cílem je posílení soudržnosti a pocitu sounáležitosti se svojí školou, vesnicí či městem. Pro letošní rok byl vybrán pátek 14. prosince. Škola byla pro děti a rodiče otevřena již od 14.00 hodin, tak abychom stihli napsat naše přáníčka a připravit balónky k vypouštění. Doprovodným programem bylo malování obrázků „Co si přeji od Ježíška “. Všechny obrázky budou vyvěšeny v prostorách školy a stanou se krásným doplňkem její vánoční výzdoby. Společné vypouštění balónku odstartoval v 15.15 herec Václav Vydra, prostřednictvím radia Impuls. Všechny balónky na daný povel vzlétly a tak určitě donesly všechna přání přímo k Ježíškovi. Na závěr akce si děti mohly společně zařádit ve sněhu na školní zahradě. Příjemně strávené odpoledne nám pokazila skutečnost, že přestože škola zakoupila od odborné firmy láhev helia s garancí napuštění padesáti balónku, podařilo se jich nafouknout pouze čtrnáct. Děti si tak musely balonky pouštět ve dvojici. I přesto doufám, že se dětem tato akce líbila.