5. 12. 2012

Školní zájezd do Brna

ZŠ a MŠ Pustá Kamenice ve spolupráci s obcí Pustá Kamenice uspořádala letos již podruhé společný výlet pro děti a rodiče z mateřského centra Krteček a MŠ, pro žáky školy a ženy z klubu seniorek. Volná místa byla nabídnuta bývalým žákům školy, kteří pravidelně škole pomáhají při různých vystoupeních. Výlet byl dárkem pro děti k Mikuláši a tak se konal čtvrtého prosince. Z Kamenice jsme vyjeli v sedm hodin a naše první zastávka v Brně vedla do dětského muzea, které slaví dvacáté výročí svého založení. Při této příležitosti uspořádalo interaktivní výstavu z nejúspěšnějších akcí pořádaných během své existence. Bylo možné si vyzkoušet ražení mincí, dobové kostýmy, ale i pomůcky pro postižené. Dospělí si mohli vybrat, zda s námi půjdou do muzea nebo se zajdou podívat na vánoční trhy. Je vidět, že duše dítěte je stále v každém z nás, protože drtivá většina si zvolila muzeum. Program v muzeu byl hodinový, a byl natolik zajímavý, že bychom zde mohli strávit celé dopoledne. Po návštěvě muzea nám zůstala ještě chvilička, abychom se zastavili u vánočního stromečku a betlému. Poté jsme autobusem odjeli na hvězdárnu. Program v hvězdárně se odehrával pod umělou hvězdnou oblohou a provedl nás celou naší Sluneční soustavou. Z hvězdárny jsme již zamířili zpátky do Kamenice, kam jsme dorazili okolo čtvrté hodiny. Výlet byl pro všechny zdarma, jízdné bylo hrazeno z dotace Obec přátelská rodině 2011, vstupné pak uhradila obec. Touto cestou bych ráda za všechny poděkovala obci za pěkný předvánoční výlet, který pro nás ve spolupráci se školou připravila.