2. 10. 2012

Sázení stromů u příležitosti Dne míru

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do mezinárodního projektu „Sázení stromů“u příležitosti Dne míru. Tentokrát jsme spojili sázení stromků s výletem na Poldr Žichlínek, který je největším suchým poldrem nejen na území České republiky, ale i ve střední Evropě.
Z Kamenice jsme vyjeli vlakem v sedm hodin ráno a už chvíli po deváté jsme byli na místě. Popovídali jsme si o poldru, o jeho významu při povodních a zašli jsme se podívat na hráz. V deset hodin za námi přijel pan Ing. Spáčil z povodí Moravy s paní Jurinovou z odboru životního prostředí, aby nám zodpověděli naše dotazy a ukázali místo, kam máme stromky zasadit. Každý ročník si zasadil svůj vlastní strom. Na stromky děti připevnily i štítky se jménem naší školy a podpisy dětí, které strom zasadily. Jako stromy byly vybrány javory, které jsme zakoupili z peněz získaných za sběr pomerančové kůry. Za účast v projektu jsme obdrželi certifikát, který je umístěn v chodbě školy.