2. 7. 2012

Sportovní soutěž - Oranžový pětiboj

Společnost ČEZ letos již podruhé připravila sportovní soutěž pro školy s názvem Oranžový pětiboj. Soutěže se může zúčastnit pouze omezený počet škol a tak záleží na rychlosti přihlášení. V loňském roce se nám do soutěže přihlásit nepovedlo, ale nevzdali jsme to, a letos se nám již včasná registrace mezi 200 nejrychlejších škol podařila. Školní pětiboj zahrnoval skok do dálky, člunkový běh, hod na koš, skok přes lavičku a račí chůzi. První kolo soutěže probíhalo na školách v rámci tělesné výchovy a výsledky žáků se zadávaly do počítače. Děti si tak mohly porovnávat svoje výkony s ostatními soutěžícími. Prvních dvacet nejúspěšnějších škol se následně utkalo ve druhém finálovém kole. Přesto, že se naší škole nepodařilo postoupit do druhého kola, získali jsme za účast v soutěži sportovní tašku se sportovním vybavením-míči  na fotbal, basketbal, volejbal, kužely, stopkami, rozlišovacími dresy - v celkové hodnotě 5 000,-Kč. A to určitě za tu trochu sportovního úsilí stálo.