9. 9. 2022

Kukuřičné bludiště

V pátek 9. září jsme se rozhodli ukončit týdenní projekt "Rok na vsi", který se letos zaměřil na kukuřici, návštěvou kukuřičného bludiště. Bludiště se nachází na okraji Svitav a je to jedno z mnoha bludišť, která jsou po naší republice vytvořena. Naše bludiště bylo ve tvaru Řecka. Děti měly za úkol hledat v bludišti písmenka, která zapisovaly podle barev a čísel do kartiček. Získaly čtyři indicie (slova), které jim pomohly odhalit tajenku. Za správné vyluštění si mohly děti vybrat odznáček. V bludišti bylo k nalezení i spoustu cedulek, které neměly písmenko, ale zajímavé informace o Řecku. Cestou na nádraží jsme se ještě stihli zastavit na náměstí na zmrzlinu. Podle reakcí dětí mohu s klidem napsat, že se výlet vydařil :)