6. 1. 2022

Projektový den - TŘI KRÁLOVÉ

Tři králové pojďte k nám

Dne 6.1.2022 jsme se s našimi žáky pustili do bádání a pátrání. V rámci projektového dne se žáci blíže seznámili s příběhem tří mudrců z východu. Abychom se dobře naladili, zahájili jsme den jak jinak než zpěvem známé koledy, kterou nám naše flétnistky krásně doprovodily. Po zaznění posledních tónů písně se několik odvážlivců s úspěchem pokusilo i o netradiční reprodukci tradiční koledy. Následovalo společné čtení starodávného příběhu a pak rozdělení do badatelských skupin, které samostatně pátraly po původu a kontextu legendy. Nakonec se všichni podíleli na vytváření nástěnky, kterou si můžete prohlédnout na obrázcích. Dětem se zadařilo. Z projektového dne nezůstala jen bohatá nástěnka zdobící naši školu, ale i spousta vzpomínek a zážitků.