16. 11. 2021

17. listopad - Den za svobodu a demokracii

V úterý 16. listopadu probíhal ve škole projektový den věnovaný 17. listopadu 1989. Tentokrát jsme se rozhodli, seznámit děti s událostmi roku 1989 formou projekce filmu zachycující tehdejší události a následnou besedou s dětmi. Po velké přestávce se všechny děti sešly v dolní třídě, kde jsme si pustili animovaný film Fany a pes. Film vypráví o holčičce Fany, o životě v tehdejší společnosti, a o událostech a průběhu pokojné revoluce, pohledem dítěte.  Po skončení filmu jsme si s dětmi povídali o tom, co je zaujalo, co se jim líbilo a co se jim naopak nelíbilo. Doufáme, že si děti budou pamatovat, že 17. listopadu nemají volno proto, aby si odpočinuly, ale že si mají tento den připomínat události, které změnily život v naší společnosti.