4. 10. 2021

Beseda se starostou obce

V pondělí 4. října v osm hodin přivítal pan starosta žáky třetího, čtvrtého a pátého ročníku v zasedací místnosti obecního úřadu. Děti sem přišly na besedu v rámci výuky prvouky a vlastivědy.  Nejprve pan starosta seznámil děti s tím, co vlastně starosta dělá a co vše obnáší vedení obce. Část besedy byla věnována také aktuálnímu tématu voleb a tomu, jak takové volby probíhají. Poté se děti ptaly na to, co je zajímalo a také dávaly panu starostovi návrhy, co by si přály v obci mít. Malí hokejisté vyjádřili přání vybudovat v obci kluziště. Pan starosta vyhledal staré fotografie, na kterých bylo kamenické kluziště, aby je dětem ukázal. Když už byly fotky na stole, nebralo prohlížení a povídání o tom, jak to dřív v obci vypadalo a co zde bylo, konce. Z naplánované hodinové besedy se rázem stala dvouhodinová. A kdyby děti nemusely zpátky do školy na další výuku, strávily by na obci povídáním a prohlížením fotek klidně celé dopoledne. Děkujeme panu starostovi za besedu a za možnost nahlédnout do minulosti obce.