8. 11. 2021

Svatý Martin jede k nám, s radostí ho přivítám

Už od pondělí 8. listopadu jsme se pečlivě připravovali na příjezd Martina na bílém koni. Hned v pondělí si starší děti v kroužku Kamenického MasterChefa upekly svatomartinské rohlíčky, které spořádaly hned v úterý v ranní čajovně. Po čajovně následovala hodina čtení, ve které jsme si přečetli legendu o sv. Martinovi a děti vyhledávaly pranostiky pro tento den.

Na příchod Martina se připravovaly i mladší děti. I oni si ve středu v kroužku připravily své svatomartinské rohlíčky, které ochutnaly ve čtvrteční ranní čajovně, věnované čtení a povídání o svatém Martinovi. V prvouce jsme si potom pustili legendu o jeho životě a seznámili jsme se s tradicemi, které se v tento den dříve slavily i s těmi, které dodržujeme dodnes. V hudební výchově jsme si poslechli a zazpívali písničky s touto tématikou a ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme vyráběli a tvořili, např. podkovu z alobalu se sněhovými vločkami, obrázek Martina na koni poskládaný z geometrických tvarů, hlavu koně s hřívou a vitrážový obrázek svatého Martina. Martin sice na svůj svátek na bílém koni nepřijel, ale po takových přípravách určitě brzy dorazí a děti doufají, že se v Kamenici zdrží, nejlépe prý do jara.