1. 11. 2021

Dušičkové dny

Halloween v kostýmech jsme oslavili před podzimními prázdninami a hned po jejich skončení jsme se začali věnovat „našim Dušičkám“. V pondělí 1. listopadu jsme si povídali o Památce zesnulých, jak a proč si tento den připomínáme. V prvouce jsme si vysvětlili, co je to rodokmen a děti se pokusily sestavit si rodokmen svojí rodiny, který si za pomoci rodičů doma doplnily.  V pracovních činnostech si každé z dětí vyrobilo svíčku z ruličky od toaletního papíru. V úterý ráno nejprve druháčci přečetli prvňáčkům povídku „Dušičky“ a poté jsme se vypravili na oba místní hřbitovy. Po návratu si děti sedly do kroužku na koberec, položily si před sebe svůj rodokmen a každé z dětí vyprávělo o své rodině a také o svých předcích, kteří už tu s námi nejsou. Za ně symbolicky k rodokmenu postavily svíčku, kterou vyrobily. Jednu skutečnou svíčku jsme pak zapálili společně a vytvořili jsme si tak pravou dušičkovou atmosféru.