24. 5. 2020

3. třída (Úkoly 25. 5. - 29. 5.)

Zadané úkoly platí pouze pro děti, které nenastoupí 25. 5. do školy.

Ahoj,

posílám ti spoustu pozdravů. Doufám, že se máš dobře a že úkoly, které ti posílám zvládáš bez problémů. Pokud by se ti něco nedařilo, netrap se tím a ozvi se. Přeji ti krásné jarní dny. :-)

A teď už další úkoly ...

Český jazyk

- zopakuj si slovní druhy (Aby to pro tebe bylo snadnější, přikládám ti jejich barevný přehled)

- písanka str. 24

- zopakuj si vyjmenovaná slova po B, L, M, P, S – doplň si přiložené pracovní listy a vypracované mi je pošli zpět do školy

- nauč se vyjmenovaná slova po V

- následující cvičení opiš do sešitu Procvičování

nab__l s__lu, plná s__pka, has__či uhas__li oheň bl__zko ob__dlí, os__řelé dítě mělo os__pky, lehkom__slná nám__tka, hb__tá las__ce a s__sel, usl__šel s__pavé zvuky, s__náček l__že s__rové těsto, lep__dlo zas__chá, koup__l dětský zás__p

Matematika

- pokus se najít správné řešení příkladů v soutěži Matematický klokan – příště ti pošlu správné řešení :-)

- PL (s číselem 28)– vypočítej příklady a obrázek vybarvi, jeden ze příkladů si vyber a pokus se k němu vymyslet slovní úlohu. Tu potom napiš do sešitu Procvičování.

- doplň pracovní list

- PL – vypočítej obě strany

Anglický jazyk

- nauč se slovíčka Unit 21