10. 5. 2020

1. třída (Úkoly 11. 5. - 15. 5.)

Úkoly pro 1. ročník (11. - 15. 5.)

Doufám, že jste si užili druhý prodloužený víkend. Teď nám pár dní počasí asi přát nebude, tak se během těchto dní zaměřme na to, co nám nejde, co jsme nestihli, když nás krásné počasí lákalo ven... :)

Informace, které se budou týkat nástupu do školy, obdržíte během tohoto týdne.

Český jazyk
Úkoly z českého jazyka budou tentokrát na 14 dní. Za tyto dva týdny se seznámíte se 3 písmenky, tj. jeden a půl písmenka na týden :) Přesné rozdělení na týdny neudělám a nechávám to na vás. Proto zde napíšu úkoly na oba dva týdny a příští týden budou vlastně úplně stejné.
Slabikář - Ž, ž (86-90), Ř, ř (91-94), Ch, ch (95-98)
PísankaŽ, ž (11-12), Ř, ř (13-14), Ch, ch (15-16)
Další opis ani přepis zadávat nebudu. Bude dobré, když s dětmi napíšete aspoň jeden krátký diktát za týden.
Stále můžete procvičovat i online.
Matematika
Konečně můžete otevřít nový třetí díl matematiky. V tomto díle se naučíme sčítat a odčítat do 20 s přechodem přes základ 10. To je to poslední, co nás do konce roku čeká. Nic se ale nebojte, na začátku druhé třídy se toto učivo ještě intenzivně opakuje. Příklady budeme počítat s rozkladem. Někteří rozklad třeba ani nebudou potřebovat, ale je dobré,když s ním na začátku počítáme všichni.
Stále můžete procvičovat i online.
Matematika 1-3
Na škole v pyžamu bude ještě vložena taková malá motivační pomůcka (pokud všechno klapne :))