13. 4. 2020

4. třída (Úkoly 14. 4. - 17. 4.)

Ahoj čtvrťáci,

velikonoční svátky jsou za námi a já doufám, že jste si je pořádně užili, i když asi jinak, než je jindy obvyklé.

Chci Vás upozornit, že stále ještě od některých z vás nemám splněné  úkoly z minulého týdne a dokonce i předešlého týdne. Nechci zde nikoho jmenovat, ale prosím vás, abyste mi je co nejdříve poslali. Pokud máte nějakou potíž s jejich odesíláním, je možné se domluvit jiným způsobem. Ani vy ani já nemáme prázdniny a je třeba setrvat a pracovat, i když vím, že to pro nikoho z nás není jednoduché. A já doufám, že se už co nejdříve znovu sejdeme ve škole.

Tento týden se opět vracíme ke klasickým úkolům.

Český jazyk

- přepiš do školního sešitu následující pravopisné cvičení, cvičení vyfoť a vlož ho jako řešení k domácímu úkolu z ČJ

O Zem__

Představ__  l__dí o Zem__ a o vesm__ru b__ly rozdílné. Indové tvrdili, že Zem__  nesou vel__kánští slon__. Řekové si m__sleli, že ji drž__  obr Atlas. Teprve v 16. stolet__  polsk__  hvězdář M__koláš Koperník změřil poh__b__  těles na neb__  a dokázal, že středem soustav__  je Slunce. Ital Gal__leo Gal__lei novými v__nález__, kter__mi b__ly dalekohled__, poh__b__  těles sledoval. C__rkev však všechn__  jej__ch sp__s__  zakázala. V 17. stolet__  Isaac Newton v__světl__l zemskou přitažl__vost a princip__  dra__, po kter__ch kolem Slunce ob__hají planet__. T__to m__šlenk__ měly ohromn__  v__znam pro pozdější let__ do vesm__ru.

- učebnice str. 70 - Slovesa - přečti si horní žlutou tabulku, opiš si ji do výkladového sešitu

- učebnice str. 70 cv. 1 - ústně

- učebnice str. 70, 71 - pozorně si pročti druhou žlutou tabulku.

- vypracuj online cvičení: http://dum.zsamskrovi.cz/cj-test-vy_32_inovace_032, po dokončení si ho vyhodnoť, chyby si oprav do školního sešitu

Matematika

- pracovní sešit str. 18 cv. 8, 9, 10, 11, 12 - vypracovanou stranu vyfoť a pošli ji jako řešení do úkolu matematika

- pracovní sešit str. 19 cv. 1, 2, 3, 6, 7