13. 4. 2020

5. třída (Úkoly 14. 4. - 17. 4.)

Ahoj páťáci,

velikonoční svátky jsou za námi a já doufám, že jste si je pořádně užili, i když asi jinak, než je jindy obvyklé.

Chci vás moc pochválit za to, jak svědomitě plníte veškeré domácí úkoly včetně těch nepovinných. :-) Mám z toho opravdu velkou radost. Přesto ale doufám, že se už co nejdříve znovu sejdeme ve škole.

Tento týden se opět vracíme ke klasickým úkolům.

Český jazyk

- přepiš do školního sešitu následující pravopisné cvičení, cvičení vyfoť a vlož ho jako řešení k domácímu úkolu z ČJ

O Zem__

Představ__  l__dí o Zem__ a o vesm__ru b__l__  rozdílné. Indové tvrdil__, že Zem__  nesou vel__kánští slon__. Řekové si m__slel__, že ji drž__  obr Atlas. Teprve v 16. stolet__  polsk__  hvězdář M__koláš Koperník změřil poh__b__  těles na neb__  a dokázal, že středem soustav__  je Slunce. Ital Gal__leo Gal__lei nov__m__  v__nález__, kter__mi b__l__ dalekohled__, poh__b__  těles sledoval. C__rkev však všechn__  jej__ch sp__s__  zakázala. V 17. stolet__  Isaac Newton v__světl__l zemskou přitažl__vost a princip__  dra__, po kter__ch kolem Slunce ob__hají planet__. T__to m__šlenk__ měl__ ohromn__  v__znam pro pozdější let__ do vesm__ru.

- učebnice str. 96 - Základní větné členy - Podmět a přísudek - tabulku si přečti a opiš do výkladového sešitu

- učebnice str. 96, 97, 98 - pořádně si pročti podmět a přísudek

- vypracuj si cvičení: http://dum.zsamskrovi.cz/cj-test-vy_32_inovace_107, proveď jeho kontrolu

- učebnice str. 98, 99 - pročti si a cvičení udělej ústně, pokud si s něčím nebudeš vědět rady, ozvi se