10. 3. 2022

Masopustní průvod

Koblihy, koláče a jitrnice, sice jen z papíru, škrabošky, šašci a nejrůznější masky, takové výrobky vytvářely děti ve školce i ve škole v týdnu věnovanému masopustu. Kromě vyrábění jsme se také seznámili s tradicemi, které se k tomuto období vážou, podívali jsme se na pohádku „Jak to bylo o masopustu“ a poslechli si masopustní vyprávění doprovázené ilustracemi Josefa Lady. Zakončení masopustního veselí správně připadalo na úterý prvního března, ale protože v úterý měly děti jarní prázdniny, posunuli jsme si masopustní průvod na pátek 25. února. To pravé veselí vypuklo v devět hodin, kdy průvod plný krásných masek, vyrazil od školy a prošel nejprve horní částí vesnice, zastavil se u hasičské zbrojnice, kde si děti zatancovaly a poté pokračoval dál na spodní konec vesnice. Za zpěvu a recitace básniček dětí ze školky i ze školy obešel průvod celou vesnici a na oběd se vrátil zpět do školy i s bohatou výslužkou, za kterou touto cestou moc děkujeme.

Masopustní průvod má v obci dlouholetou tradici, ten náš školní jsme letos uspořádali teprve podruhé. Přesto doufáme, že průvod dětí v maskách byl pro všechny hezkým předvojem sobotního průvodu dospěláků.