5. 2. 2020

Čtení v ranní čajovně II.

Po několika letech jsme se rozhodli vrátit se k projektu „Sladké čtení“, který ve škole probíhal před čtyřmi roky, a který se našim dětem i nám dospělým líbil. Ke společnému čtení v ranní čajovně s dobrotou, kterou děti připraví vždy den předem ve školní družině, se scházíme vždy první středu v měsíci chvíli po sedmé hodině ranní. Cílem projektu je, aby se děti zajímavým způsobem seznámily s nejrůznějšími knihami a měli možnost si o nich i o všem ostatním co se čtením souvisí s někým popovídat. V říjnu odstartoval projekt pan místostarosta Myška, který dětem představil knížky Eduarda Štorcha. V listopadu přijaly pozvání do naší čajovny paní knihovnice a dětem přečetly pohádky, které mají nejraději. V prosinci nám přišel číst tatínek Aničky a Kristýnky, pan Tomášek. V lednu si s námi o čtení a knížkách přišly popovídat seniorky paní Nováková a paní Gregorová, které nám také přinesly ukázat oblíbené knížky svého dětství s nádhernými ilustracemi. V únoru jsme přivítali dědečka Dominičky a Honzíka, pana Oplištila. Zatím poslední společné čtení proběhlo ve středu 4. března a číst a mlsat s námi přišla paní učitelka Oplištilová. Pokud máte rádi knížky, rádi si o nich povídáte a budete mít chvilku čas - přijďte si číst s námi, my budeme rádi.