Adaptační středa

Protože jsme se v řadách žáků rozrostli o šest nových prvňáčků, uspořádali jsme pro všechny školáky ve středu 4. 9. adaptačně - sportovní dopoledne. Jednalo se o procházku v okolí Kamenice, na které nás čekalo dohromady deset různých úkolů. Cestou necestou nás vedly šipky a fáborky. Cílem bylo dát starším prostor, aby ukázali, že jsou pro prvňáčky vzorem, rádcem a pomocníkem, odbourat u prvňáčků prvotní ostych a posílit spolupráci ve skupině všech dětí, která je na malotřídní škole velmi potřebná. Dle reakcí dětí, se dopoledne povedlo, což nás samozřejmě velmi těší.

Také v MŠ jsme si uspořádali společné adaptační dopoledne a hned po svačině vyrazili směr Hápův javor a na plácku „u stromů“ si zahráli hry na seznámení se s novými dětmi, zazpívali si a pořádně si zablbli s bublifuky.

Tereza Dudková a Dita Hromádková

 

 

 

Fotogalerie