30. 11. 2018

Rozsvěcení vánočního stromu

V pátek před první adventní nedělí, jsme již po deváté v duchu naší tradice, rozsvěceli náš vánoční stromeček. Jako každoročně předcházel rozsvícení stromečku lampionový průvod, který prošel horní částí vesnice, aby se chvíli před pátou hodinou vrátil zpět ke škole, kde jsme za společného odpočítávání rozsvítili stromeček. Pan starosta popřál všem klidné prožití adventního období a děti ze školy zazpívaly a zarecitovaly vánoční písničky a básničky. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet některý z vánočních zvyků, rozkrojit si jablko, pustit lodičku či si nechal věštit budoucnost. Pro štěstí byla pro všechny připravena také kapří šupina a větvička jmelí. I letos si děti a dospělí mohli svá vánoční přání napsat na lampion štěstí, který jsme ale bohužel kvůli větrnému počasí nemohli vypustit. Naše přání proto pošlou Ježíškovi společně školáci a děti ze školky po školní vánoční nadílce. Obec pro všechny připravila svařené víno, punč a čaj, děti upekly perníčky a příroda nám nadělila pořádnou zimu. Děkujeme všem, kteří i přes mrazivé a větrné počasí, které rozsvěcení provázelo, přišli a pomohli nám vytvořit příjemnou vánoční atmosféru, která nám doufám vydrží po celé nadcházející adventní období.

Přeji všem klidný a pokojný advent

Jana Kulichová