Výlet do Moravského Krasu

V úterý 19. června jsme se opět vydali na výlet. Tentokrát pouze žáci 1. - 5. třídy. Před osmou hodinou ráno nás na točně naložil autobus, ve kterém už byli usazeni žáci ze základní školy v Perálci. Nalodili jsme se k nim a mohli vyrazit na společný výlet směr Moravský kras.

Nejdříve jsme navštívili Sloupsko – šošuvské jeskyně, kde žáci hledali odpovědi na tři otázky, které se týkaly právě těchto jeskyní. Poté jsme se vydali pěším pochodem směr propast Macocha. Cesta to nebyla ledajaká. Abychom se nenudili, vysvětlili jsme si, co je geocaching,  a podél cesty na Macochu, jsme se snažili najít dvě „kešky“. Podařilo se nám to. Zapsali jsme se do logbooku a v první jsme vyměnili jednu věc a jednu jsme přidali. Byla to zajímavá zkušenost nejen pro děti. Na závěr jsme se pokochali vrchní vyhlídkou na propast Macochu, pokoupili nějaké suvenýry, doplnili tekutiny a vydali se směr parkoviště, kde na nás čekal pan řidič s autobusem. Počasí nám přálo po celý den a věřím, že si děti odnesly z výletu řadu zážitků.

Tereza Dudková