Ukliďme Česko

S úklidem obce máme bohaté zkušenosti. Dvakrát jsme se zapojili do projektu 72 hodin – „Ruku na to“ a již několik roků pravidelně na jaře uklízíme obec. Letos jsme se rozhodli přihlásit se do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Ve středu 11. dubna hned po svačině si děti ze školky i ze školy natáhly rukavice a vyrazily na úklid obce. Školka již tradičně uklízela horní část, na školáky čekala spodní část obce až po státní silnici. Odpadky, které děti cestou sbíraly, ukládaly rovnou do pytlů na tříděný odpad. A jaký byl „letošní úlovek“? Děti společně nasbíraly 2 pytle skla, 1 pytel směsného odpadu, 2 pytle papíru a dokonce 3 pytle plastů. Přesto, že obec uklízíme pravidelně, odpadků neubývá, spíše naopak. Co s tím??