21. 3. 2018

VYNÁŠENÍ ZIMY A BAREVNÝ TÝDEN

Příchod jara vždy ve škole zahajujeme barevným týdnem a ani letos tomu nebylo jinak. Den před příchodem jara, teda v pondělí 19. 3. jsme se oblékli do hnědé barvy a celá škola i školka vyrazila v doprovodu několika rodičů a babiček vynést zimu ze vsi. Za zpěvu jarních písní a recitování básniček jsme se všichni snažili přivolat jaro, ovšem již poletující vločky naznačovaly, že se zima jen tak nedá a vzdorující Morana ve vodě toho byla důkazem. Nejstarším chlapcům ze školy dalo značnou práci, došťouchat Moranu alespoň za mostek na kraj Pusté Kamenice. Tam jsme ji zanechali osudu a ozdobili si barevnými stužkami líta, která nám mají donést do domovů jaro. Ovšem cestou zpět nám spíše připadalo, že vítáme zimu a tak jsme se honem spěchali schovat do tepla a zahřát se obědem od paní kuchařky.
Děkujeme všem, kteří nám i v nepříznivém počasí pomohli zimu vyprovodit a když budeme trpěliví, jara se jistě dočkáme.

Dita Hromádková

Fotogalerie