18. 1. 2018

Zdravá 5

Naše škola absolvovala 8. ledna vzdělávací program Nadačního fondu Albert zaměřený na správnou výživu. Přijela paní lektorka, která navštívila se svým kufříkem plným zdravých dobrot nejdříve děti ve školce a pak se přemístila i k dětem školního věku. Všichni jsme se během tohoto programu dozvěděli mnoho užitečných věcí. Nyní víme, z jakých druhů a množství potravin se mají skládat naše jídla během jednotlivého dne. Už také víme, že jídel by mělo být během dne pět a že by na pomyslném talíři mělo být od každého druhu potravin kousek. Děti si na závěr připravily z různých druhů zeleniny krásné mini špízy. Věříme, že si z tohoto programu děti odnesly informace, které budou moci ve svém budoucím životě správně využít. A pokud si je chtějí připomenout (a ne jen děti, rodiče mohou také…:)) najdou je na webových stránkách www.zdrava5.cz nebo na www.facebook.com/zdrava5

Tereza Dudková

Fotogalerie