Exkurze do ČOV, sázení stromu

Ve středu 27. září jsme se již po sedmé připojili k mezinárodnímu projektu „ Zasaď strom pro mír“ u příležitosti Mezinárodního dne míru. Tentokrát jsme se rozhodli zasadit strom u ČOV v Pusté Kamenici a spojit tak sázení stromu s prohlídkou místní čističky. Po svačině se celá škola společně vydala k ČOV, kde již na nás čekal pan Sklenář, který si rozdělil děti do tří skupin a každou zvlášť pak provedl čističkou a seznámil ji s jejím chodem. Po skončení exkurze jsme se vrhli na sázení stromu. Sázení šlo školákům, za vydatné pomoci dětí ze školky, pěkně od ruky, a tak javor, který jsme se rozhodli tady zasadit, byl brzy na svém místě a my jsme se vypravili zpět ke škole, kde nás již čekala paní kuchařka s obědem. Děkujeme panu místostarostovi, za zajímavý a poutavý výklad, který vždy přizpůsobil věku a zájmu dětí, a trpělivost s jakou odpovídal na jejich všetečné otázky.