20. 5. 2016

Školní výlet Kunětická hora

Na společný výlet pro děti ze školky, ze školy, mateřského centra Krteček a jejich rodiče jsme se vypravili ve čtvrtek 19. května. Tentokrát byla naším cílem Kunětická hora. Z Kamenice jsme vyjeli  autobusem v sedm hodin ráno. Autobus nás dovezl pouze do Pardubic, kde jsme přestoupili na výletní parník. Arnošt z Pardubic, jak se parník jmenoval, nás za hodinku a půl převezl po řece Labi z Pardubic do Kunětic. Pobyt na horní palubě jsme si zpříjemnili zmrzlinou. Z přístavu jsme se vydali, teď už po svých, k Perníkové chaloupce. Tady jsme si nejdříve poslechli známou pohádku, i když v trochu netradičním pojetí, seznámili jsme se s výrobou perníčků a nakonec jsme si prohlédli pohádkové nebe a peklo. Poté jsme poobědvali v místní restauraci a posilněni obědem jsme se vypravili na hrad Kunětická hora. Protože jsme si zvolili možnost prohlédnout si hrad bez průvodce, mohli jsme si určit tempo i délku prohlídky sami, což přijali děti s velkým nadšením. Po prohlídce jsme sešli na parkoviště pod hradem, kde nás vyzvedl autobus, který nás dovezl zpět do Kamenice.  Z výletu jsme se sice vrátili unavení, ale zato se spoustou zážitků.

Jana Kulichová

Fotogalerie