19. 3. 2016

Vynášení zimy ze vsi

V týdnu od pondělí 14. března do pátku 18. března probíhal ve škole „Barevný týden“ věnovaný vítání jara, který jsme zakončili v pátek „Vynesením zimy ze vsi“. Průvod dětí z MŠ, ZŠ i nejmladších dětí z vesnice v doprovodu maminek, babiček a pod dohledem pana starosty, se vydal v deset hodin na pochod vesnicí. Děti se postupně střídaly v nesení Morany za zpěvu písniček a recitací básniček. Za lávkou nad Kamenickou vodou jsme se rozloučili se zimou a nejstarší chlapci vhodili Moranu do vody. Za veselého pokřiku „Smrt plave po vodě, nové líto k nám jede“ vyprovodily děti zimu ze vsi. Poté si děti ozdobily větvičky barevnými mašličkami a s „lítečky“, symbolem jara, jsme se za zpěvu jarních písniček vrátili zpět do školy. Každé z dětí si odpoledne odneslo svoje „jaro“ domů.
Děkujeme všem, kteří s námi, letos již po páté, vynesli zimu ze vsi a pomáhají nám tak v obnovení krásné tradice.

Jana Kulichová

 

 

Fotogalerie