23. 2. 2016

Maňáskové divadlo Šikulka

Ve středu 3. února k nám do školy zavítalo maňáskové divadlo Šikulka. Děti zhlédly představení, které se skládalo ze tří pohádek. První z nich se jmenovala O líné Grétce. Grétka byla velká nepořádnice, která pořád jenom spala, a nestarala se ani o svou kočičku. Až se jednoho dne stalo, že jí všechny věci utekly. Prostřední z pohádek byla o chlapci Matýskovi, který trávil své prázdniny u babičky a dědečka na venkově. Moc rád by si hrál s kluky v potoce, ale ti ho mezi sebe nechtěli, protože byl ještě malý a neznal žádná písmenka. Moc ho to mrzelo, a tak se s dědečkem začal písmenka učit, až se je naučil …

         Poslední z pohádek byla nejdelší a nesla název Prasátko a kouzelné slovíčko. Ukázala dětem, jak je důležité použivat kouzelná slovíčka „prosím“ a „děkuji“ a nechovat se k ostatním kamarádům sobecky. Myslím si, že se školkáčkům i školákům představení líbilo a bylo pro ně nejen zábavné, ale i poučné.

 

                                                                            Martina Nováková

        

Fotogalerie