30. 10. 2015

Návštěva dopravního hřiště

Ve čtvrtek 8. 10. 2015 se děti ze základní i mateřské školy vypravily na dopravní hřiště do Poličky, aby si zde vyzkoušely své „řidičské dovednosti“ a znalosti základních pravidel silničního provozu. Všichni jsme si museli trochu přivstat, protože sraz ve škole byl už v 6:45, abychom nezmeškali odjezd vlaku. Při příchodu na dopravní hřiště se děti rozdělily do dvou skupin – školu a školku a nejdříve absolvovaly celou trať v doprovodu pracovníků dopravního hřiště, kteří jim vysvětlili, jak se mají na hřišti a vlastně i v silničním provozu bezpečně pohybovat. Děti si zopakovaly základní pravidla silničního provozu a připomněly si význam těch nejdůležitěší dopravních značek. Poté už následovala praktická část. Zbývalo už jen vybrat  vhodný dopravní prostředek (čtyřkolku, kolo, odrážedlo, koloběžku) a vyjet na hřiště. Pro školku byl připravený menší okruh, škola se mohla pohybovat po celém prostoru.  Na chyby, kterých se žáci dopouštěli,  byli upozorňováni, aby se jim mohli příště vyvarovat. V závěru byli vyhodnoceni nejlepší „řidiči“, kteří byli odměněni drobnými cenami. Nazpět jsme jeli opět všichni vlakem. Dopoledne na dopravním hřišti si děti opravdu užily a určitě jim bude i velkým přínosem, až vyrazí samy nebo v doprovodu rodičů na skutečné silnice.

 

 

                                                                                               Martina Nováková
 

Fotogalerie